Cast Ajansların Fuarlara ve Üyelerine Katkısı

Cast ajanslarına başvuru yapan kişiler sadece oyunculuk ya da modellik mesleklerini icra eden kişiler olmayıp başka meslek gruplarında olup bu hayali olanlar, iş arayıp bunu bir iş seçeneği olarak kullananlar veya meslek hayatına yeni atılacak bireyler de olabilir. Cast ajansı başvuru formu dolduran kişilerin hepsinin başvuruları değerlendirilir ve bu değerlendirme sonucu eğitim durumu, fiziksel özellikleri ve hangi meslek grubundan olduğuna bakılmaksızın ajanslara kabul edilirler. Başvuru onay bilgilendirmesi yapılan kişiler bu kabul onayından sonra ajansa gidip kayıt yaptırmalılardır.

Kayıt yaptırmayan kişiler başvuruları kabul edilmiş olsa dahi ajansın üyesi olarak anılmaz herhangi bir projede isimleri sunulmaz herhangi bir projede yer alamazlar. Bunun dışında sadece dizi film oyunculukları, reklam filmi oyunculuğu, katalog mankenleri olmak dışında ekran karşısında olmaktan çok insanlarla birebir ortamlarda hostes olarak veya açılan araba, ziynet, motor, yat gibi büyük şirketlerin düzenledikleri projelerde Bayan fuar hostesi olarak çalışabilirler. Bu gibi tanıtım fuarlarında görev alacak olan kişiler genellikle kadın olarak tercih edilir ve tanıtacağı ürüne göre verecekleri alt mesajlar doğrultusunda el, yüz, ayak veya düzgün fiziğe sahip uzun bayanlar tercih edilir. Hostes bayanların yapması beklenen tanıtacağı ürünün başında olmak ve gelen müşterilere tanıtımını yapmak( araba, yat, gemi, motor gibi ürünlerde proje öncesi giyecekleri kıyafet ve tanıtacakları ürün hakkında bilgilendirme müşteri tarafından yapılır. ) ya da tanıtılacak ziynet eşyalarını takıp verilen kıyafetleri giyerek müşteriyi karşılama gibi görevleri edinirler.

 

Bu başlangıç küçük bir iş gibi görünse de müşteri kitlesi business olan bu işler ilerleyen dönemlerde kişinin sergileyeceği performansa bağlı olarak tekrar çağırılmalarına ya da bu gibi projelerde tanıştıkları üst düzey kişilerce başka projelere önerilmelerine yardımcı olur. Cast ajansa kayıt yaptırıp bu gibi projelere yönlendirilen kişilerin beklentilerini düşürmek yerine bu alanda kariyerlerine sağlam basamaklara adım attıklarını göz ardı etmemeleri gerekir. Kişiler bu noktada ajansını iyi seçmeli ve karşılıklı güven alışverişini iyi yapmaları bu noktada hem ajansların hem de kayıt yaptıran kişinin bu konuya ihtimam göstermesi iyi olur.

Kaynak:http://www.cocukoyuncuajansi.com/cast-ajanslarindan-is-bulma-imkani

You may also like...