Ajans Türleri Nelerdir?

 

Ajanslar halk ile firma aralarında bir köprü niteliğindedir. Ajanslar yeni yüzleri firmalara tanıtan kuruluşlardır. Ajansların birçok türü vardır.

Ajans türleri; reklam ajansları, cast ajanlar, tasarın reklam ajansları, oyunculuk jast ajansları, manken ajansları, dijital ajanslar, haber ajanları gibi.

Dijital ajans nedir?

Geleneksel ajanslar teknoloji ile birlikte son zamanlarda tanıtım olarak oturmaya başladı. Dijital ajanslar web sitesi tasarımı, markalar, sosyal medya pazarlama, arama motoru gibi çalışmalar yapmaktadır. Dijital ajansların özünde yaratıcılık yatmaktadır. İstenilen sonuca ulaşabilmek için çevrimiçi reklamlar söz konusudur. Hizmetin amacı oluşturulan ürünlerin hedef kitleye doğru bir şekilde ulaşabilmesidir. Dijital ajanlar diğer ajanslara nazaran ana fikir yaratıcı çalışma ve pazarlama üzerinde inşa edilir. Bu sürecin amacı; ürün satışını arttırmak, markayı hatırlatmak, bilinirliği arttırmak, devamlılığı artırmak, marka bilinirliğini artırmak olabilir.

Cast ajans nedir?

Cast ajans, ajans türlerinin en önemli türlerindendir. Cast ajansları insanların hayallerini gerçekleştirme adımlarından ilkidir. Cast ajansları oyunculuk cast ajansları, modellik, hosteslik gibi mesleklerin ilk kaynağıdır. Bu ajanslara başvuran adaylar uzun bir süreç içerisine girerler.

Bunların ilk başında oyunculuk jast ajanlarının deneme çekimleri gelmektedir. Deneme çekiminde ilk olarak değişik pozlarda 45 derece 90 derece sağdan soldan yandan çaprazdan şekilde fotoğraflarınız çekilir. Casta ajans ise ışıklarla donatılmış bir stüdyoya benzer görünümdedir. Burada çekinilen fotoğraflar adayların hayatlarını şekillendirecek düzeyde önemlidir.

Sonrasında sizin vermiş olduğunuz pozları ihtiyacı olan firmalar cast ajanslarından talepte bulunurlar ve içlerinden seçin yaparak sizi çekime çağırırlar. Yani buradaki ara köprüyü cast ajanları oluşturmaktadır. Bu yol uzun bir süreç içeren bir yoldur. Oyunculuk için bir eğitim almanız gerekmektedir ilk olarak sonrasında ise firmada sizi kabul ettiği zaman size bir eğitim verir. Ardından bu yola girmişsiniz demektir. Bu alandaki en önemli ölçüt iyi bir eğitim ve gerekli kriterlere uyulması şartıdır. Şöyle ki manken olmak için gerekli şartlar belli bir yaş aralığına sahip olmak ve belirli fiziki özellikleri taşımaktır. Aksi takdirde vücut modeli olma hayalleriniz çok fazla zorlaşacaktır.

 

 

 

 

 

You may also like...