Manken Olma Yolunda Eğitimin Yeri

 

Güzel bir fiziğe, uzun bacaklara, düzgün kıvrımlara sahip olan herkesin yapmak isteyeceği bir meslektir mankenlik. Tabi olay fizik de bitmiyor. Aynı zaman da mankenlik eğitimi de önemli bir faktördür. Catwalk yapamayan manken mi olurmuş? Kimse bir eğitim almadan bunu yapamaz. Bu durumda devreye mankenlik kursları giriyor. Eğitiminizi aldıktan sonra mankenlik serüveninize başlayabilirsiniz tabi önce bir manken cast ajansına başvurmuş ve kabul edilmiş olmanız gerekmektedir.

 

Manken cast ajansları da diğer her ajans gibi internet üzeri yapılan başvurular sonrası randevuyla sizi çağırıp elemeleri yapıyor. Defileler de manken ihtiyacı olan modacılaryeniyüzler bulmak adına manken cast ajanslarına başvuruyor. Hali hazır da bulunan siz ve sizin gibi başvuru yapan diğer insnalar içerisinden istediğini seçip alıyor. Daha sonra sizi mankenlik eğitimi almanız için mankenlik kurslarına yönlendiriyorlar ya da kendi firmalarında size eğitim veriyorlar.

Bir manken için en önemli üç şey; fiziği, sahnedeki yürüyüşü ve üzerindeki elbiseyi nasıl taşıdığıdır. Bir dikkayt edilmesin gereken şey de kilonuzu korumanızdır. Güzel ve gösterişli mankenler defiledeki parçaların reklamını en iyi şekil de yapacaktır. Bu yüzden defile öncesinde mankenlere , onlara en uyumlu olacak parçalar verilir. Makyajları ve saçları asıl sergilenen ürünü gölge de bırakmayacak şekilde yapılır. Yapılan defile bir saç defilesiyse giysi ve makyaj daha sönük kalırken saçlar ihtişamlı olur. Reklamını yapmak istediğiniz şey her neyse her zaman onu ön planda tutmalı ve önüne geçecek bir şey yapmamalısınız.

Mankenler defileler de daima dik yürümeli ve karşıya bakmalıdır. Yüzlerin de asık bir ifadeden ziyade güler bir yüz olmalıdır. Bu izleyicilerin takdirini almalarını sağlayacak ve onların keyfini kaçırmayacaktır. Mankenlik insanları göz önünde tutan bir meslektir. O an bulunduğunuz defile çeşitli televizyon programlarınca kayıt altında tutulur ve canlı yayınlar da ya da magazinler de yayınlanır. Aynı zaman da pek çok moda dergisinde de defileye dair fotoğraflar bulmak mümkün olacaktır. Doğru eğitimi aldıktan sonra, düzgün bir fiziğe sahip olan kişilerin zorlanmadan yapacakları bir iştir.

You may also like...