Yüz Mankenliği Hakkında Bilinmeyenler

Önceki yıllarda, yüz mankenliğinin çok zor olduğunu düşünenler mevcuttu. Bu durum geçmişten süregelen söylentilerin oluşmasına yol açsa da, bilinen gerçeğin çok fazla zor olmadığı söylenir. Teknoloji ilerledikçe makyaj sektörü olağan bir şekilde gelişiyor bununla beraber, yüz mankeni ajansları oyuncu ve model alımlarının; şartlarını azalttı. Bu sayede, oyuncu ve model olmak isteyen, herkesin yüz mankeni başvurusu yapması gerektiğini belirtiriz. Yüz mankenliği şartları teknoloji ilerledikçe ve makyaj sektörü geliştikçe azalıyor. Önceden altın oran gibi mükemmele yakın yüzlerin seçildiği, modellerin günümüzde sadece aranan yüze sahip olması gereksinimi doğuyor. Bu sayede model ve oyunculuk hayali olan herkesin bir gün reklam filmlerinde ve ya dizilerde oynaması gibi, büyük bir olanak doğuyor.

 

Yüz mankeni ajansları bu gibi konular için, genellikle estetik ameliyat geçirmemiş ve ya geçirmişse de anlaşılmayan kişilerden seçiyor. Bu gibi sorunların doğmaması için, olabildiğince doğal ve güzel görünen bir yüze sahip olmanız gerekmektedir. Yüz mankeni başvurusu yaptıktan sonra, eğer sizin yüzünüzü arayan bir firma çıkarsa, ajansınız direkt olarak sizinle iletişime geçecektir. Reklam filmine başlamadan önce, bilmeniz gereken btüün konuları yüz mankeni ajansları sizlere öğretecektir. Bununla birlikte reklam filminden önce, reklam filminin özelliğine göre ağır makyaj ve ya hafif makyaj hatta hiç makyaj yapılmadan oynayacağınız reklam filmleri de olacaktır.


Yüz mankenliği şartları ise, olabildiğince alt seviyelerde tutularak oyuncu olmak isteyen ve ya model olmak isteyen herkesin hayallerine kavuşabilmesini sağlayacaktır. Yüz mankenliği şartları televizyonda sık görülen yüzlerden farklı olmanız, yara izinizin ve ya yüz hastalıklarınızın bulunmaması, mimiklerinizi aktif ve güzel bir şekilde kullanabilmeniz yeterli olacaktır. Bununla birlikte, ajanslara başvuru yaparak, küçük fotoğraf çekimlerine katılmanız önerilir. Bu gibi fotoğraf çekimleri modellik hayatınızda yeni bir adım olacak ve farklı yüzler arayan firmaların ortak tercihi olacaksınız. İlerleyen zamanda çok fazla reklam ve dizi teklifi alacağınız modellik hayatınıza başlamadan önce, yapmanız gereken ilk şey; şehrinizdeki modellik ve oyunculuk ajanslarını araştırmak olacaktır. Bilinen ve güvenilir oyunculuk ve modellik ajanslarıyla birlikte çalışmanız oyunculuk hayatınızda büyük bir etki yaratacaktır.

You may also like...