Cast Ajansların Çocuk Modellerde Aradığı Özellikler

Geçen zaman birçok şeyi değiştirdi ve görünüşe bakılırsa değiştirmeye de devam edeceğe benziyor. Giyim bunlardan sadece bir tanesi. İlk insanların hayvan derisinden yaptığı kıyafetleri giydiği bilindik bir gerçektir. Her yıl farklı bir ürün, farklı bir malzeme, farklı bir renk moda olmakta. Çok fazla insan da moda adı altında tasarlanan bu ürünleri seçerek, söz konusu kıyafetleri satın almaktadır. Moda insanlara büyük ölçüde yarar sağlamışsa da bazı bireyler kendi tarzından ödün vermemişlerdir. Moda her sezon değişmektedir. Modayı tanımamızı sağlayan modacıların yanında bize modayı güzel gösteren asıl kişiler modeller olmuşlardır. Birbirinden güzel giysiler düzgün bir fiziğe sahip olan modellerin üzerinde daha güzel bir hal almışlardır. Modelleri moda sektörüne kazandıran seçeneklerden biri bu konuda eğitim almaları olsa bile bu sektördeki ihtiyacın karşılanması büyük ölçüde cast ajansları sayesinde olmaktadır.

Güzel ya da yakışıklı olan herkesin model olması elbette imkansızdır. Model olmanın belli başlı kriterleri vardır. Bunlar; boy, kilo, ölçülü bir vücudun yanında iyi bir yürüyüş ve modellik yapabilecek kabiliyet. Değişen zamanda çocuklarımızın giyiminin güzel ve kaliteli olması bizim için oldukça önemli olmaya başlamış bu durumun sonucu olarak da giyim konusunda anne ve babaların dikkatini çekmek için çocuk modellere ihtiyaç duyulmaya başlamıştır. Büyük modellerde olduğu gibi çocuk modellerde de belli başlı kriterler vardır. Öncelikle yaş kriteri önemlidir çocuk model yaş sınırı 0-15 yaş aralığını kapsar. Modellik yapacak çocukların boy ve kiloları dengeli olmalıdır. kilosu fazla olan çocuklar modellik alanında seçilen çocuklar değillerdir. Dikkat çekici bir yüz aynı zamanda bakışa sahip olmalıdırlar. Bacak boylarının uzun olması ve vücut ölçülerinin dengeli olması da önemlidir.

0-15 yaş çocukların anne ve babaları çocuklarının modellik yapabileceklerini düşünüyorlarsa güvenilir olduklarını düşündükleri bir çocuk ajansına internet üzerinden başvuruda bulunabilirler. İnternet üzerinden yapılan başvuru esnasında başvuru sayfasına ekleyeceğiniz çocuğunuza ait fotoğrafı seçerken çok titiz davranmalısınız. Daha sonra ajanslar uygun gördükleri çocukları çekimlere davet eder burada da yapılan elemelerin ardından seçilen çocuklar asıl çekimlere başlarlar. Çocuk modeller çekimlere aileleriyle birlikte katılmalıdırlar. Ayrıca okula başlamış olan çocukların ders saatleri dikkate alınarak çekim saatleri ayarlanmalıdır.

Kaynak: http://www.eniyiajanslar.net/cast-ajanslarin-amaca-uygun-oyuncu-secimleri/

You may also like...