Cast Ajanslarındaki Menajerlerin Görevleri Nelerdir?

Cast ajansları, oyuncu ya da model olmak isteyen adaylarla, projeleri için yeni yüzler arayan yönetmen ve yapımcılar arasındaki köprü görevini üstlenmektedir. Cast ajansları, hem bu adayların, hem de yeni yüzler arayan yönetmen ve yapımcıların en çok tercih ettiği ve güvendiği bir seçenek haline gelmiştir.  Bu tercihi yaparken, her cast ajansının güvenilir olmadığı akıllara getirilmeli ve güvenilir ajanslar tercih edilmelidir.

Gerek yeni yüz arayan yönetmen ve yapımcılar gerekse oyunculuk ya da modellik hayali kuran bu adaylar, her zaman doğru firmalarla iş birliği yapmak istemişlerdir. Bu yüzden her zaman en güvenilir, işini hakkıyla yapan firma arayışına girmişlerdir. Bu cast ajansları arasında en iyi ve profesyonel olanları, her zaman insanların güvenini kazanmış olan ve en kaliteli hizmetleri veren ajanslardır. Bu hizmetler; konaklama, ulaşım, özel eğitimler, kişiye psikolojik destek, diyetisyen görüşmeleri ve menajere yönlendirmek gibi hizmetlerdir. Bu yazıda bahsedeceğimiz konu ise ajansların vermiş olduğu hizmetlerden bir olan menajerlik hizmetinde payı olan menajerlerin görevlerinin ne olduğudur. Menajerler, cast ajanslarıyla yaptığınız anlaşma sonrasında size yardımcı olması için yönlendirilirler. Bu menajerlerin görevleri ise sizin adınıza görüşme yapmak, randevu ayarlamak, fotoğraf ve deneme çekimlerinde size yardımcı olmak ve yeni yüzler arayan prodüksiyon şirketleriyle sizi buluşturmaktır. Ayrıca ünlü kişilerin menajerleri, onların hayatını belli bir düzene oturtarak, bizlere daha iyi yansımasını sağlar ve bizlerin beğenisini kazanmaları açısından da oldukça etkilidir.

Menajerler sayesinde sahip olmak istediğiniz oyunculuk ya da modellik hayatınızın başlangıcından itibaren, onların destekleriyle daha doğru kararlar almış olursunuz. Çekimlerinizden tutun da yapacağınız görüşmelere kadar her şey de sizin yanınızda olurlar. Bu konuda menajerlerin size gerçekten büyük yardımları olacaktır. Her cast ajansı bu hizmeti vermediği için yaptığınız başvuru sonrasında size menajerlik hizmeti sunmayan cast ajanslarıyla da karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple cast ajanlarıyla sözleşme yapmanın ne kadar önemli olduğunu unutmamalı ve size menajerlik hizmeti sunacak ajanslarla çalışmalısınız. Aksi takdirde, tek başınıza bu kadar yükün altından kalkmak biraz zor olabilir.

You may also like...