Cast Ajanslarından Ünlenen Kadın ve Erkek Oranı

Ünlü olma hayaliyle cast ajanslarına, kadın ve erkek olmak üzere her yaştan insan başvurur çünkü bir projede her yaştan ve her cinsiyetten oyuncuya ihtiyaç duyulabilir. Bu yüzden bu sektörde herkesin bir şansı vardır. Bu şansı kimlerin, ne zaman yakalayacağı belli olmaz. Kimileri bir dizi de rol kapabilirken, kimileri aylarca cast ajanslarından telefon bekler ancak bir sonuç alamaz. Bir sonuç alabilmek için dikkat edilmesi gereken bir şey vardır. Bu da cast ajansının güvenilirliğidir. Prodüksiyon şirketleri her cast ajansıyla çalışmazlar. Onlar da güvenilirliği ön plan da tutarlar. Bu yüzden bir cast ajansına başvururken iyi bir araştırma yapmalısınız.

Bir cast ajansı sayesinde rol kapmış kadın ve erkek oyunculara bakarsak kadınların sayısının erkeklere oranla daha fazla olduğunu görebilirsiniz. Bunun en büyük sebebi  ise kadınların bir cast ajansı aracılığıyla yapabileceği daha çok işin olmasıdır. El mankenliği ve ayak mankenliği gibi bölümlerde genel de kadınlar yer alır. Bu yüzden bir cast ajansında kadınların iş bulma olasılığı daha yüksektir ama başvurulara baktığımızda da kadınların başvuru sayısı daha fazladır. Bu da başvuru yapan oyuncu adaylarının iş bulma şansını düşürür. Erkekler de ise hem cast ajanslarına başvuru sayısı azdır hem de çalışma alanı kadınlar kadar geniş değildir. Bu yüzden iş bulma oranları başvuru sayılarına göre hemen hemen aynıdır.

Cast ajansları pek çok kişiye iş imkanı sağlamaktadır. Ekranlara çıkarttıkları her kişi için kendi reklamlarını yapma imkanı kazanırlar. Bu reklamlar sayesinde hem başvuru yapan kişilerin tercihi, hem de prodüksiyon şirketlerinin tercihi olurlar. Cast ajansları iş arayan oyuncu adayları için ve oyuncuya ihtiyaç duyan prodüksiyon şirketleri için büyük bir imkandır. Cast ajansları aracılığıyla her türden insana ulaşabilirler. Bazı roller için alışılmışın dışında tiplere ihtiyaç duyarlar ve bu oyuncuları cast ajanslarından temin ederler. Cast ajansları, iş bulan bu oyuncularla bağlantıyı kopartmaz ve menajerliklerini yapmaya devam ederler. Yaptıkları bu menajerlik sayesinde kendilerini güvenilir cast ajansları kategorisine sokarlar.

 

 

You may also like...