Cast Ajansları Başvuru Formunda Fotoğrafın Önemi

Cast ajansları birçok kişinin hayallerini gerçekleştirmesinde büyük rol oynar. Bu sektörde yeteneği olan kişiler cast ajanslarına başvuru yapmaktadır. Ajanslar, yüzlerce aday arasından seçim yapmaktadır. Fotoğraf çekimleri ajansa oyunculuk, mankenlik ve fotomodellik işleri için başvuran kişiler için fazlasıyla önemlidir. Cast ajanslarına başvuran her aday başvuru formu içerisinde kişisel resimlerine yer vereceği için bu sektörde fotoğrafçılığın önemi oldukça fazladır. Manken ya da oyuncu adaylarının belirgin yüz hatlarını içeren bu tip başvuru formundaki resimlerinde gereken çalışmayı fotoğraflar yapacaktır.

Fotoğraf çekimine giden kişilerin çekimlere giderken uykusunu almış olmasında yarar vardır. kendisine yakışan ve rahat kıyafetler giymelidirler. Çekimde kişilerin kendisini rahat hissetmesi önemli bir husustur. Çekimler alınacak olan role uygun olmalıdır. Fotoğraf çekimi esnasında adayın üzerinde herhangi bir aksesuar bulunmamalıdır. Oldukça sade ve uygun kombin seçimi yapılmalıdır. Giyilen kıyafetin vücuda uygun bedende ve kişiye uygun renkte olmalıdır. Kişinin karakterini yansıtan bir kıyafet giymesi önemlidir. Ne çok spor ne de çok resmi giyinmeniz tavsiye edilmemekle beraber sade ve göze hoş görünen bir kıyafet tercihinde bulunabilirsiniz. Makyajın ise abartılı olmaması gereklidir. Bu alanda da sadelik ve doğallık büyük önem taşır. Rahat hareket edebilme amacı ile rahat bir ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Kıyafetlerde dekolteye dikkat edilmelidir. Kıyafetin çok kapalı olmaması tavsiye edilmektedir.

Çekimlerden biri de headshot fotoğrafıdır. Headshot fotoğrafı markalar ve castlar için gerçekçi görüntüyü sağlayan bir portre türüdür. Fotoğrafı çekilen kişinin yüzünü özel bir arka planda kullanır ve gerçek kişiliğini ortaya çıkarmayı amaçlar. Headshot fotoğrafı omuzlardan başın üst kısmına kadar olan fotoğraflardır. Headshot fotoğrafının kullanım alanı aktörler, modeller, şarkıcılar, sinema ve televizyon sektöründe çalışanlar iş başvurusu yaparken kullanırlar. Deneme çekimleri de gerçekleştirilmektedir. Deneme çekimlerinin amacı rolü kişinin kafasında daha iyi canlanmasına yardımcı olur. Oyuncular bu çekimler sayesinde role daha kolay bir biçimde uyum sağlar ve nasıl rol alacağını daha iyi kavrar. Deneme çekimleri castta çalışanlar ile kaynaşmak ve sıcak bir iletişim kurmak için büyük bir avantaj da sağlamaktadır.

Kaynak: http://www.turkiyecastajanslari.com/cast-ajansi-fotograf-cekimlerine-giderken-nelere-dikkat-edilmelidir/

You may also like...