Defile Öncesi Hazırlıklar

Defilerler de gördüğümüz makenlerin bu defileler öncesi yaptığı pek çok hazırlık vardır. Hemen hemen bu hazırlıklar bir ay öncesinde başlar. Mankenler defile öncesi bir hazırlık sürecine girerler. Form da görünmek için bir diyet programına başlarlar ve eğitim sürecine girerler. Defile mankenleri defilenin yapılacağı podyuma gider. Eğitmenleri ile birlikte yürüyüş eğitimi görürler.

Defile öncesi yapılanlar sadece mankenlerin hazırlıklarıyla sınırlı değildir. Defileler pek çok kişinin çalışmasıyla ortaya çıkar. Defilenin modacısı kıyafetlerin defile mankenleri üzerindeki ayarlamasını yapar. Defile öncesi defilenin yapılacağı podyum seçilir ve organizasyon işi için bir şirketle anlaşılır. Davetli listesi hazırlanır ve basın şirketlerine haber verilir.

Bütün her şey tamamlandıktan sonra mankenlerin defile öncesi yapılanları arasın da saç ve makyaj provası da vardır. Bir defile de her şey kusursuz olmalıdır. Saç, makyaj ve elbise birbirini tamamlamalıdır. Amaç izleyicilere podyum da gösterilenin en güzel şekil de gösterilmesidir. Defileler de hedeflenen şey izleyicilerin beğenisini kazanmak ve reklamını yapabilmektir. Böylelikle satış artışı sağlanacaktır. Defile öncesi seçilecek davetliler tanıtımı yapılacak ürüne göre davet edilmelidir. İzleyiciler podyum da kendilerine hitap edecek şeyler görmek isterler.

Defiler öncesi hazırlıklar da mankenlere düşen görev, kendilerine giymek istedikleri kıyafeti seçmek, formunu korumak, podyum hazırlıklarına katılmak ve vaktin de yerlerinde olmasıdır. Bir mankenin en önemli şeyi fiziğidir. Parasını bu sayede kazanır bu yüzden fiziğine son derece dikkat etmelidir.

Bir iki saat içerisin de izlediğimiz defileler aylar süren bir ekip çalışmasının sonucudur. Her şeyin kusursuz olması için sıkı bir çalışma gerçekleştirilir ve bu çalışma sonucunda medya da kendinden bahsettirmeyi başarır. Tabi bu haberler olumlu ya da olumsuz olabilir. İyi bir izlenim bırakmak için hazırlık sürecinde her şeye dikkat edilmeli. Hazırlık sürecinde de sizinle çalışacak ekibi seçerken en az manken seçimi kadar dikkatli davranmalısınız. İşlerinizi aksatmayacak, düzeni bozmayacak elemanlarla çalışmak sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Ekipten bir kişi işini aksattığında bütün düzen bozulacaktır ve istediğiniz defileyi elde etmenizi engelleyecektir.

You may also like...