‘Kim Milyoner Olmak’ İster Yarışmasında Dün Akşam Neler Oldu?

Ülkemiz kanallarında birçok program yayınlanmakta ve insanların hayatına eşlik etmektedir. Bu programlar daha çok eğlence içeriklidir. Bunun yanında farklı amaçlara hizmet eden birçok ta bilgi yarışması, çiftlerle yarışma, güç yarışması gibi birçok alan yer almaktadır. Bunların tutması ve geleceğinin parlak olması için seyirci tarafından sevilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte yapımların güçlü bir içeriğe sahip olması ve kadrolarını sağlam bir şekilde toplamaları gerekmektedir. Yapımcıların ve şirketlerinde bu anlamda dikkatli ve özverili davranması gerekmektedir.

Son yıllarda birçok yarışma programı birbirinden farklı kanallarda yayınlanmaktadır. Yarışma programları format itibariyle ilgi çekici ve merak uyandıran programlardır. Bu gibi özellikler seyircilerde etki yaratmakta ve programın tutmasını sağlamaktadır. Bunu dışında programda yer alan sunucu ve yapımcılarında kaliteli olması gerekmektedir. Bu kalite aynı zamanda yer alacak yarışmacılarında verimini artırmakta ve programın güçlü olmasını sağlamaktadır. Son zamanlarda yoğun ilgi gören alan daha çok bilgi yarışmalarıdır. Geniş bir izleyici kitlesine sahip olan bu yarışmalar hemen her kanalda yer almaktadır. Bunlardan en çok tutulanı ve merak uyandıranı ATV ekranlarında yer alan ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasıdır. Yarışmanın formatı yurt dışından alınmış olup yıllardır yayımdadır. Yarışma süresi boyunca yarışmacılar soruları seviye atlayarak cevaplamakta ve bildiği sorular sonucunda da para ödülü kazanmaktadırlar. Yarışmada yaş ve sınıf sınırı olmamaktadır.

 

 

Dün akşam yayınlanan bölümde yine birbirinden farklı ve zor sorular seçilmiş ve yarışmacılara yöneltilmiştir. Yarışmacıların dün akşamki bölümde bu sorulara rağmen yüksek seviyelere geçebilmesi dikkat çekmiştir. Kim Milyoner Olmak İster’e Ankara’dan katılan bir yarışmacı damga vurmuştur. Gece boyunca en yüksek meblağı elde eden yarışmacının kazandığı ödül otuz bin Türk lirasıdır. ATV ekranlarının vazgeçilmezi olan yarışmada süre bitince yarışmacıda devam edememektedir. Buna bağlı olarak yarışmacı bir diğer bölümde soru cevaplamasına devam edecektir. Yarışma süresi yaklaşık iki saattir. Bununla birlikte program sunucusu Kenan Işık’tan sonra Murat Yıldırım’dır. Programın takip edilmesinde oyuncu Murat Yıldırım da büyük payı vardır. Özellikle genç kızlardan tarafından takip edilen Murat Yıldırım yarışmada da sakin kimliğiyle baş göstermektedir.

 

You may also like...