Cast Ajansları Kimleri Oyuncu Olarak Tercih Eder?

Cast Ajansları Kimleri Oyuncu Olarak Tercih Eder?

Cast ajansları oyuncu olmak için bireylerin ilk başvurdukları kurumların başında yer almaktadır. Geçmiş yıllarda durum bu şekilde seyretmese de günümüzde bir cast ajansı ile çalışmadan dizi ya da filmlerde yer almak çok zordur. Bu nedenden ötürü cast ajanslarına başvuran insanların sayısında her geçen gün biraz daha artış görüldüğü bilinmektedir. Cast oyunculuk ajansları da başvurulara geri dönüş yapmadan önce oyuncular arasında oldukça sıkı bir eleme süreci geçirmektedir. Çünkü ajanslar aradıkları oyuncu kriterlerinin dışına çıkmayan kurumlar olarak bilinmektedir.

Cast ajanslarının Oyuncu Kriterleri

Oyunculuk klasik tanımı ile hayatın içinden gelen bir meslektir. Bu nedenden ötürü cast ajanslarında güzel, çirkin, genç yaşlı, zayıf ya da şişman her türde oyuncu yer almaktadır. Cast oyunculuk ajansları için fiziksel özellikler oldukça önemlidir. Ancak cast ajansları kadrolarına kattıkları oyuncuların kabiliyetlerine de oldukça fazla dikkat etmektedir. Bu nedenden ötürü bir cast ajansına kayıt yaptırmak isteyen oyuncunun mutlaka yeteneğini karşı tarafa hissettirmesi gerekmektedir.

Oyunculuk yapabilmek için yetenek olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Cast ajansları oyuncu seçimlerinde yeteneği ile teorik bilgilerini birleştirmeyi başaran oyunları kadrolarına almayı tercih etmektedir. Bu nedenden ötürü pek çok ajans, mülakatlarında oyunculardan bir senaryoyu canlandırmalarını ya da doğaçlama rol yapmalarını istemektedir. Bu testten başarı ile geçen bireylerin kayıtları yüksek oranda yapılmaktadır. Cast ajansları oyuncu seçimleri kararlarını mülakat sonrasında vermektedir. Bu nedenden ötürü oyuncuların mülakatlardaki hal ve tavırları çok önemlidir. Mülakatlara giderken gereken özenin gösterilip kıyafet seçimlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Oyuncuların kendinden emin ancak kibirden de uzak bir duruş sergilemeleri gerekmektedir.

Cast ajansları oyuncu seçimlerinde oyuncularının öğrenmeye açık insanlardan oluşmasına dikkat etmektedir. Çünkü oyunculuk sürekli gelişim içinde olan ve mesleğe devam edildiği müddetçe eğitim süreci devam eden bir meslektir. Öğrenmeye istekli olan ve bu konuda gerekli eğitimleri almış olan oyuncular ajanslar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun dışında oyuncu adayları kendilerine ve yeteneklerine güvenerek aslında şanslarını kendileri oluşturmaktadır. Oyunculukta pes etmemek altın kurallardan biri olarak görülmektedir.

You may also like...