Tesettürlü Manken Olabilmenin Şartları

 

 

Ekranlarda yer alan modellerden bir tanesi de tesettürlü olarak reklamlarda yer alan modellerdir. Tesettür kıyafetler için aranmakta olan modeller genel anlamda fiziksel özellikleri her ne kadar ön planda yer verilmese de diğer modellere nazaran beklentiler bir nebze daha azdır.

Tesettürlü mankenlik ajansları ajansa başvuru yapan bayanların boyları, kiloları ya da buna yönelik olarak saçlarını diğer reklam yüzlerinde aradığı özellikleri bir kenara bırakır ve kıyafeti doğru bir şekilde yansıtabilecek olan manken için kilo konusuna çok ta takılmadan arayış içerisine girmektedir.

 

 

Tesettür reklam ajansları bayanlarda yaş ya da kilo problemine takılmadan reklam yüzleri aramaktadır. Firmanın maksadı tesettürü en ideal bir biçimde ekrana yansıtabilmektir. Örneğin; bir eşarp reklamında oynanması istenilen bir modelin kilosu ya da fiziği izleyenler için çok ta önemi değildir. Oradaki asıl maksat oyuncunun fiziksel özelliklerini göstermekten ziyade eşarbın kalitesini ve de şıllığını yansıtmak olduğundan oyuncunun sadece baş kısmını ekranlara yansıtması da olağan bir olaydır.

Tesettür model ajansı tarafından da modeller de aradıkları en özellikler bunlardan ibarettir. Her firmanın tabi ki farklı taleplerinin olduğu gibi tesettür firmalarının da reklam şirketlerinden beklentileri ürünlere göre değişkenlikler gösterebilmektedir. Tesettürlü mankenlik ajansları firmalardan gelen isteklere yönelik olarak tanıtılması istenilen ürünlerin doğrultusunda ajanslarda seçmeler yaparlar ve bu doğrultuda da ekranlara en mükemmelini yansıtmaya çalışırlar.

Tesettür reklam ajansları modeller için il olarak tanıtımın yapılacak ürünü anlatır ve modelin buna yönelik olan uyumu çerçevesinde anlaşma sağlamaktadır. Modeller için aksi bir durumun oluşmasını sağlamak için de her iki taraf için uyulması gerekli olan kuralların bir sözleşme niteliğinde daha ajansa ilk başvuru yapıldığı anda belirtmeleri hem oyuncu adayları için hem de reklam ajansları için büyük önem arz eden konulardan sayılmaktadır. Tesettür model ajansı modellerin en doğru şekilde ürünleri yansıtması için reklam şirketlerinin de yardımı ile ekranlara en doğru olan yüzü yansıtmaktadırlar. Tesettür mankenliği diğer ürünlerin modelliklerine nazaran hem daha kolay hem de fiziksel özellik açsından da daha az beklenti olan bir iş sayılmaktadır.

 

 

 

 

You may also like...